Laboratoryjne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Laboratoryjne

Wśród wag zazwyczaj największą popularnością cieszą się te sklepowe, kuchenne, czy tradycyjne przeznaczone do użytku domowego. Naszej firmie od zawsze zależało jednak, aby możliwie jak najbardziej rozszerzyć swoją ofertę i zaspokajać różnorodne potrzeby klientów. Z radością przedstawiamy więc wagi laboratoryjne, dostępne do kupienia już teraz.

Jak sama nazwa wskazuje – z tego typu urządzeń korzysta się przede wszystkim w laboratoriach. Na pierwszy plan wysuwają się tu branże farmaceutyczne, kosmetyczne i chemiczne. Tak naprawdę jednak ten rodzaj wag używany jest wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba uzyskiwania bardzo dokładnych, wręcz bezbłędnych wartości mas danych próbek. Klasyczny sprzęt byłby w takich przypadkach niewystarczający.

Nadzwyczajna precyzja wag laboratoryjnych

Rozbieżność dotycząca precyzji wag laboratoryjnych jest całkiem spora. Powszechna dokładność odczytu wynosi 0,01 g, co faktycznie w wielu przypadkach okazuje się w pełni satysfakcjonującym wynikiem. Pomimo to istnieją urządzenia wyróżniające się jeszcze większą precyzją. Mowa tu nawet o granicy błędy na poziomie 0,0001 g, co świadczy o prawdziwej perfekcji.

Oczywiście kupno wagi wiąże się najpierw z określeniem potrzeb własnych i swojej firmy. Istnieją przedsiębiorstwa, dla których dokładność odczytu masy poszczególnych składników stanowi absolutny priorytet. Przykładowo w branży farmaceutycznej nawet drobna pomyłka podczas ustalania proporcji leków mogłaby okazać się fatalna w skutkach. Na szali zostałoby położone przecież ludzkie zdrowie, a w skrajnych przypadkach nawet życie.

U nas kupisz zaawansowany sprzęt

Już nawet tradycyjna waga laboratoryjna cechuje się rozbudowanymi funkcjami, ale my posiadamy jeszcze bardziej specjalistyczne urządzenia. Zawierają one opcje przełączania pomiędzy różnymi jednostkami miar, takimi jak m.in. karat, gram, kilogram, miligram. Oprócz podawania samej masy danego składnika lub próbki taki sprzęt potrafi również prezentować wskaźniki procentowe. Ponadto tarowanie przebiega w trybie automatycznym, a proces stabilizacji urządzenia trwa zaledwie kilka sekund.

Ile kosztują wagi laboratoryjne?

Ceny tego rodzaju wag zależą od konkretnego modelu oraz funkcji, w które został wyposażony. Najprostsze wagi laboratoryjne mogą kosztować poniżej 200 złotych. Zazwyczaj są to urządzenia przeznaczone także do użytku domowego, na przykład podczas przyrządzania posiłków. Natomiast bardziej zaawansowane wagi laboratoryjne kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych. Są to jednak najlepsze modele na rynku, więc ich cena nie może zaskakiwać.