Medyczne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wagi medyczne i lekarskie – elektroniczne, mechaniczne

Z pewnością każdy z nas co najmniej kilka razy w życiu był zmuszony do odwiedzin gabinetu lekarskiego. Stałym elementem tych miejsc są wagi medyczne. W obecnych czasach trudno znaleźć przychodnie bez takiego właśnie sprzętu. W naszej ofercie posiadamy różne rodzaje wag przeznaczonych do korzystania w placówkach medycznych.

Waga lekarska mechaniczna czy elektroniczna? Która lepsza?

To pytanie często zadają nasi klienci. My jednak zawsze unikamy jednoznacznej odpowiedzi. Wolimy natomiast skupić się na przedstawieniu krótkich charakterystyk tych dwóch rodzajów, co pozwoli dobrać model do własnych potrzeb.

Waga lekarska mechaniczna to tradycyjne rozwiązanie polegające na analogowym mechanizmie działania. Co to dokładnie oznacza? W tym przypadku mowa o podziałce oraz wskazówce, która przedstawia rezultat w momencie wyczucia obciążenia. Cały system nie jest więc zbyt skomplikowany. Co więcej, jego główna zaleta to praktycznie całkowita bezawaryjność.

Inny mechanizm stosuje się natomiast w wadze lekarskiej elektronicznej. Jak sama nazwa wskazuje, jej funkcjonowanie zależy od poszczególnych układów i czujników elektronicznych. Są one ściśle połączone z wyświetlaczem, który odpowiada za przedstawianie dokładnego wyniku. Trzeba pamiętać, iż korzystanie z tego typu wag medycznych jest niemożliwe bez baterii lub zasilania z sieci elektrycznej.

Jakie wagi medyczne są najdokładniejsze?

Dość mocno utrwalił się stereotyp głoszący, że waga medyczna elektroniczna jest dokładniejsza niż mechaniczna. Czy to rzeczywiście prawda? Nie do końca. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z faktu, iż ocena dokładności urządzeń nie powinna być wystawiana na podstawie generalizacji. Tak naprawdę wszystko zależy od konkretnego modelu i to właśnie je należy klasyfikować.

Oczywiście zdarza się, że wagi medyczne działające za pomocą mechanizmów elektronicznych są skuteczniejsze niż mechaniczne urządzenia. Wpływ na taki stan rzeczy ma po prostu znaczny rozwój technologii. Z drugiej jednak strony, mnóstwo osób obawia się, iż przez ten czynnik sprzęt będzie ulegał częstym awariom.

Mamy dla Ciebie dobrą informację. Jeżeli kupisz wagi medyczne osobowe w naszym sklepie, to niezależnie od sposobu ich działania będą sprawowały swoją funkcję przez długi czas. Nasza firma stawia na jakość, dlatego warto skorzystać z oferty wag medycznych przeznaczonych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, a nawet niemowląt. Ponadto dostępne są u nas także urządzenia wielofunkcyjne, zawierające m.in. funkcję obliczania wskaźnika BMI.